Skupina BALONČKI

V skupini Balončki za otroke skrbijo vzgojiteljice Andreja Koščak, Majda Topličar in Milena Kosec.

PRETEKLI DOGODKI ⇓

GALERIJA PRETEKLIH DOGODKOV 2021/2022 >>

SEPTEMBER

Vsak pričetek je hkrati tudi nov izziv tako za že vključene otroke, še bolj pa za mamice otrok. Balončki smo veselo zakorakali v novo šolsko leto.

OKTOBER

Sončen oktober je idealen mesec za ustvarjanje z materiali, ki jih ponudi narava, ter jesenska opravila.

S pomočjo Cuisenairovih palčk smo spoznali matematiko (barve, velikosti, miselne operacije, preštevanje, števila,…) preko različnih zgodb in naravoslovje.  V pet različnih posodic smo dali fižolčke, jih zalili z različno raztopino soli in vode, ter opazovali in zapisovali pet dni kaj se bo z  njimi dogajalo.

Obiskala nas je sestra Špela in nam preko zgodbe predstavila higieno zob.

Za noč čarovnic smo si izdelali male strašne duhce.

Prelepa jesen-igra z listki.

NOVEMBER

Tudi začetek novembra je bil s soncem obsijan, katerega smo izkoristili za igre z naravnim materialom v naravi.

Vsako leto pa tretji petek v novembru obeležimo Tradicionalni slovesnki zajtrk, ki je osrednji dogodek Dneva slovenske hrane.

Na to temo smo barvali škatle od zdravil  iz katerih smo izdelali čebelnjak. Čebelnjak so otroci sestavljali tudi iz barvnih lesenih kock

Iz papirja smo izdelali čebelice na travniku.

Po dolgem času smo stali na velikem odru v dvorani, kjer smo vadili za nastop za starejše krajane Koga.

Iz naravoslovja smo naredili poizkus prelivanja barv s kromatografijo. Otroci so najprej na filtrirni papir s flomastri narisali različne vzorce, nato pa smo ta papir v obliki rožice položili v vodo. Otroci so opazovali kako se barve med sabo prelivajo.

V novembru je postalo mrzlo, zato se pogovarjamo o toplih oblačilih. Prebrali smo zgodbico Kdo je napravil Vidku srajčico, se ob zgodbi pogovarjali kako lahko izdelamo srajčko, nato pa smo svoje srajčke okrasili tudi mi z različnimi vzorci. Razveselil nas je tudi sneg :).

Preizkusili smo se v igri vlog, krojenju in šivanju.

Po končani lutkovni predstavi o medvedku, ki ni mogel zaspati smo si izdelali vsak svojega medvedka.