Skupina MAVRICE

Za otroke v skupini MAVRICE skrbijo vzgojiteljici Adrijana Ozmec in Mateja Rakuša.

PRETEKLI DOGODKI ⇓

GALERIJA PRETEKLIH DOGODKOV 2021/2022 >>

SEPTEMBER

Pa se je začelo novo šolsko leto z novimi prijatelji in novimi vzgojiteljicami. Tako je bilo na naš 1. dan v vrtcu.

V drugem tednu vrtca smo se poigrali z barvami in smo z odtiskovanjem dlani ter trganko ustvarjali mavrice prijateljstva.

Tudi prva rojstno dnevna zabava je že za nami. Obiskala nas je mavrična vila in nas zelo dobro razgibala, se z nami igrala na koncu pa še seveda z nami zaplesala. Bila je prava fešta.

Obiskali smo tudi gozdno igralnico , kjer smo najprej opazovali dogajanje v gozdu, poslušali in slišali različne zvoke ter spoznali pesmico o želvici in prijateljih. Na koncu pa se preizkusi v metanju obročev, hoji skozi obroče  in hoji med ovirami.

Naša skupina zelo rada prebira knjige, zato smo se odpravili v šolsko knjižnico, kjer nas je sprejela gospa knjižničarka in nam prebrala pravljico, se z nami pogovorila o ravnanju s knjigami in nam potem knjige tudi izposodila.

Jutra so že mrzla, listje je že obarvano in tudi našo igralnico je že obiskala tetka Jesen.

Da smo se lahko igrali s senzoričnimi škatlami, smo si naluščili koruzo, pripravili vozila in uživali v igranju.

Sproščali smo se ob pomoči našega zajčka.

Na malo drugačen način smo s pomočjo kamišibaja poslušali pravljico Gospa Jesen in spoznali njene značilnosti. Odpravili smo se tudi v naravo in opazovali drevesa, ter jih nato v igralnici prenesli na liste.

Pri nas pa vedno nekdo praznuje. Tokrat je to bil Anabelin dan, saj je imela na torti kar 3 svečke.

OKTOBER

V tej mesecu se je veliko dogajalo. Nekaj utrinkov lahko vidite tudi na spletni strani vrtca Miklavž pri Ormožu.

Poslušali smo zgodbico, ki sta nam jo pripovedovali Živa in Ana. Tudi mi smo se spomnili bližajočega praznika 1. novembra, dneva mrtvih in izdelali male čudovite ikebane. Te smo odnesli tudi na naše grobove.

Na kmetiji je lepo, IJA IJA O,…….

Na sam dan slovenskega tradicionalnega zajtrka, smo probali tudi medenjake, ter si naredili medene lizike.