Karierna orientacija

KARIERNA ORIENTACIJA

Učenci se z različnimi poklici seznanjajo skozi celotno osnovnošolsko izobraževanje v okviru učnih načrtov posameznih predmetov, dni dejavnosti na to temo. Intenzivneje pa se s karierno orientacijo soočajo v 8. in 9. razredu, in sicer v okviru razrednih ur, spoznavanja literature, spletnih strani in individualnega svetovanja.

Učenci od 7. do 9. razreda so vsako leto januarja skupaj s starši vabljeni na tržnico poklicev, kjer se predstavljajo srednje šole in dijaški domovi Podravja in Pomurja.

DEJAVNOSTI V OSMEM RAZREDU:

RAZREDNE URE S SVETOVALNO DELAVKO:

• Učenci v 8. razredu razmišljajo o dejavnikih, ki vplivajo na odločitev za poklic oz. izobraževalno pot
  • Intenzivneje razmišljajo o lastnih interesih, sposobnostih, možnostih (testiranje s pomočjo programa Kam in Kako)
  • Spoznavajo različne poklice
  • Spoznavajo izobraževalni sistem v Sloveniji in njegove značilnosti
  • Zarišejo prve osnutke svoje izobraževalne poti
  • Spoznavajo informativne spletne strani

DEJAVNOSTI V DEVETEM RAZREDU:

• V oktobru potekajo individualni razgovori s svetovalno delavko,  reševanje Vprašalnika o poklicni poti in predstavitev Rokovnika o vpisu
  • V novembru na roditeljskem sestanku ponudimo  informacije o poteku vpisa oz. dejavnostih, ki jih v povezavi s tem čakajo
  • V januarju se udeležijo tehniškega dneva na temo “To bo moj poklic” in Tržnice Poklicev, seznanijo se z vsebino Razpisa, individualno svetovanje