Obvezni predmeti

Obvezni predmeti za OŠ so predpisani – PREDMETNIK

BIOLOGIJA

TEKMOVANJE V ZNANJU O SLADKORNI BOLEZNI

Zveza društev Diabetikov Slovenije v šol. letu 2023/24 vabi učence osnovnih šol na  že 25. tekmovanje v znanju o sladkorni bolezni.                                                                                             Tekmovanje v znanju o sladkorni bolezni bo potekalo na dveh  nivojih:

• šolsko: v petek, 13. 10. 2023(ob 13.00)
  • državno: v soboto, 18. 11. 2023 (ob 11.00)

Učenci vse potrebne informacije v zvezi s tekmovanjem  (pravilnik tekmovanja, literatura)    najdete na spletni strani Zveze društev Diabetesa Slovenije

Prav tako so na spletni strani pod rubriko ŠOLSKA TEKMOVANJA ( https://www.diabetes-zveza.si/solska-tekmovanja/vprasalniki-in-resitve/  )objavljeni vprašalniki in odgovori iz tekmovanj prejšnjih let.

Na tekmovanje se bomo pripravljali :

• sreda, 4. ura  8.a
  • četrtek, 0. ura 9.a

Učiteljica Simona Tomažič

REZULTATI TEKMOVANJA

KEMIJA

LogoZOTKS Zveza za tehnično kulturo Slovenije razpisuje tekmovanje v znanju kemije za Preglovo priznanje.

Tekmovanje v znanju kemije (9. razred)  bo potekalo na treh  nivojih:

• šolsko: v petek, 15. 1. 2024 (med 12. 45 – 13.30)
  • regijsko: v soboto, 23. 3.2024 ( med
  • državno: v soboto, 11. 5. 2024 (ob 12.00)

Učenci vse potrebne informacije v zvezi s tekmovanjem  (pravilnik tekmovanja, vsebina,  literatura)   najdete na spletni strani Zveze za tehnično kulturo Slovenije: https://zotks.si/tekmovanje/kemija-za-ucence/

Na tekmovanje se bomo pripravljali :

• četrtek, 0. ura 9.a (od novembra naprej)

Učiteljica Simona Tomažič

SLOVENŠČINA

TEKMOVANJE ZA CANKARJEVO PRIZNANJE

SELEKCIJSKO TEKMOVANJE

OSNOVNA ŠOLA, za učence 8. in 9. razreda:

• šolska stopnja tekmovanja od: torek, 29. 11. 2022,                                                              Na življenje
  • območna stopnja tekmovanja: torek, 17. 1. 2023,                                                              lahko gledamo kot na
  • državna stopnja tekmovanja: sobota, 11. 3. 2023.                                                             pesem.
  •                                                                                                                                                               Na edinstveno pesem, ki
  • 8. in 9. razred: Vinko Möderndorfer: Romeo in Julija iz sosednje ulice               jo lahko živimo
  •                                                                                                                                                               le sami.

INTERESNO TEKMOVANJE

OSNOVNA ŠOLAOD 1.–7. RAZREDA,

• Šolsko tekmovanje: torek, 4. 4. 2023
  1. razred: Lila Prap: Živalske uspavanke
  2. in 3. razred: Anja Štefan: Drobtine iz mišje doline
  3. in 5. razred: Vinko Möderndorfer: Babica za lahko noč
  4. in 7. razred: Feri Lainšček: Ne

Saša Horvat, vodja tekmovanja

ŠPORTNA VZGOJA – ŠPORT:

Športno vzgojo na naši šoli  sestavljajo:

•    Obvezni predmet:  ŠPORT (ŠPO); 5.-9. razred
  •    Izbirni športni predmeti: Šport za sprostitev (ŠSP), Šport za zdravje (ŠZZ)                                                                                                            Izbrani šport rokomet (IŠR)
  •       Interesne dejavnosti:  Atletika, Nogomet in Rokomet

Učitelj Športa: Bojan CUNK

FIZIKA

Učenci 8. on 9. razreda naj utrjujejo snov preko interaktivnih vaj – učim se.

Učitelj: Franc Fajfar

TEHNIKA IN TEHNOLOGIJA

Učenci 6., 7., in 8. razreda naj pripravijo skice izdelkov, ki jih bodo naredili iz preostanka materialov iz zbirke gradiv.

Učitelj: Franc Fajfar