GALERIJA PRETEKLIH DOGODKOV

TRGATEV Z VINSKO KRALJICO
POSKOČNA TURNEJA Z PIKAPOLONICO PO SLOVENSKIH VRTCIH

Dragi starši , dragi obiskovalci. Tudi naš vrtec sodeluje v tej nagradni igri, zato vas prosimo, da vsakodnevno glasujete za naš vrtec, saj si bomo samo z velikim številom glasov zagotovili obisk Poskočnih muzikantov v našem vrtcu. Hvala vam!

Za nas lahko glasujete preko Facebook-a na tej POVEZAVI
NA OBISKU V GASILSKEM MUZEJU IN OGLED GASILSKE OPREME

Otroci našega vrtca smo obiskali gasilski muzej v našem kraju, gasilce, se seznanili z njihovo opremo in se preizkusili v gašenju z vodo in peno. Če nam je bilo všeč, pa presodite sami.

GASILCI HVALA VAM IN NA POMOČ!

SLOVENSKI TRADICIONALNI ZAJTRK V NAŠEM VRTCU

Imeli smo čast in bili zelo veseli, da nas je na ta dan obiskal Župan občine Ormož mag. Danijel Vrbnjak

in na kratko pozajtrkoval tudi z nami.

Hvala vam!

Obiskali pa so nas tudi predstavniki čebelarskega društva iz Ormoža. Z nami so bili g. Konrad Prejac, g. Julijo Đurasek in g. Boris Ozmec. Prikazali so nam prikaz čebelarjenja od začetka do konca.

Hvala Vam in NAJ MEDI!

GLEDALIŠKA PREDSTAVA RDEČA KAPICA

Iskrena hvala učencem 4. razreda in njihovi razredničarki za čudovito predstavo

S Poskočnimi muzikanti in pikapolonico v Predpraznični december

Udeležili smo se tudi Miklavževega bazarja, kjer smo predstavili izdelke, ki smo jih sami naredili.
Okrasili smo si božično drevo,
si ogledali gledališko predstavo Muca Copatarica, kjer nas je po njej obiskal tudi Dedek Mraz

Obiskal nas je Božiček in nam prinesel polno daril.
Dragi starši in obiskovalci naše spletne strani,
ŽELIMO VAM SREČNO IN ZDRAVO LETO 2020 !

PROJEKT: DEDIŠČINA DESTINACIJE JERUZALEM – NAŠE BOGASTVO

Tudi naš vrtec se je v tem šolskem letu vključil v projekt DEDIŠČINE DESTINACIJE JERUZALEM. Ob razmišljevanju , kako in s čim bi otrokom predstavili dediščino našega kraja, smo se odločile, da otrokom predstavimo našo prleško besedo in med sebe povabimo domačina, pisatelja in upokojenega učitelja g. Cirila Vnuk. Sam je napisal Slovar prleškega jezika in knjigo pesmi v domačem prleškem jeziku z naslovom POCVETAJE.

Teden smo po različnih temah razdelile po dnevih.

Seznanili smo se s prleško besedo, s slovarjem prleškega jezika in pesmimi iz knjige g. Cirila,
prek video gradiva smo si ogledali film “BILO JE NEKOČ”

se igrali različne stare igre, se seznanili s starimi izštevankami, ki jih je g. Ciril zbral iz Zgodovinski zapisov
likovno upodabljali zanimivosti dediščine,
in kot zaključek enotedenskega projekta med nas povabili g. Cirila , ki nam je še sam predstavil prleško besedo in nam prebral pravljico z naslovom
KAJ JE ZARES VREDNO, ki jo je napisal sam.
OBISK POŠTARJA PAVLIJA

Ob obisku poštarja Pavlija v našem vrtcu, smo spoznali poklic poštarja, poslušali pravljico, ustvarili svojo znamko in zgubali pismo.Za dobro opravljeno delo nas je poštar Pavli tudi nagradil.

MAŠKARE, MAŠKARE, PISANE KOT ROŽICE, NAVIHANE KOT DEKLICE, LEPE KAKOR PRAVLJICE,…..