Gledališče

Za nami je odlično gledališko leto. S predstavo Odvratne rime po dramatizaciji Vinka Möderndorferja smo se po uspešnem nastopu na Območnem srečanju otroških gledaliških skupin v Veliki Nedelji uvrstili na državno Srečanje otroških gledaliških skupin Slovenije in prejeli zlato plaketo. Vmes smo se predstavili tudi domačemu občinstvu na zaključku Bralne značke in skupaj z lutkarji priredili Lutkovno-gledališki večer, ki je bil odlično obiskan. Duhovito predstavo spremlja tudi živa glasba mladih glasbenikov pod vodstvom učitelja Leona Laha.

Kultura bogati človeka, ukvarjanje z gledališko dejavnostjo pa od vseh sodelujočih zahteva veliko učenja, prilagajanja, spopadanja z lastnimi strahovi, premagovanje preprek in na koncu sledi nagrada – da se je trud izplačal in da nam je skupaj uspelo. Na veliko obrazov smo letos narisali nasmehe.

V šolskem letu 2022/2023 pa smo si za izziv izbrali Deželo Velike tovarne besed. Na nas računajte v mesecu marcu, da se spet vidimo na gledaliških odrih.

Simona Klasinc, mentorica gledališke skupine