OBVESTILO STARŠEM/SKRBNIKOM O NUJNEM VARSTVU OTROK V VRTCIH OD 1. DO 11. APRILA 2021

Spoštovani starši, skrbniki,

vrtci bodo  v obdobju od 1. aprila do 11. aprila 2021 izvajali le nujno varstvo otrok.

Nujno varstvo se zagotavlja le, če sta oba starša (ali eden od staršev, ki je samohranilec), zaposlena v sektorjih kritične infrastrukture, določenih v  4. členu Zakona o kritični infrastrukturi- sektor energetike, sektor prometa, sektor prehrane, sektor preskrbe s pitno vodo, sektor zdravstva, sektor financ, sektor varovanja okolja ter sektor informacijsko-komunikacijskih omrežij in sistemov. (Uradni list RS, št. 75/17), v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja, zavodih s področja socialne varnosti, v Slovenski vojski, Policiji ter zaposleni v poklicnih gasilskih enotah.

Zaposlitev se ugotavlja na podlagi potrdila delodajalca ( Potrdilo delodajalca)

OPROSTITEV PLAČILA VRTCA: v času, ko vrtci zagotavljajo zgolj nujno varstvo, so starši, katerih otroci vrtca ne bodo obiskovali, plačila oproščeni. Koriščenje nujnega varstva je za starše plačljivo.

Vljudno vas prosimo, da vzgojiteljicam do torka, 30. marca 2021, do 12.00 sporočite potrebe po nujnem varstvu vašega otroka in časovnico prisotnosti vašega otroka v vrtcu v obdobju od 1. do 11. aprila 2021.

Prosimo vas za razumevanje in vas lepo pozdravljamo.

Nadja Domjanić Curk, Pomočnica ravnatelja za vrtec